shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 kr.
View Cart Check Out

Billetsalg til Kvindeliga-kampen mod Kolding Q er startet

Hvis du vil til fodbold på Capelli Sport Stadion onsdag den 19. august kl. 19.00, hvor HB Køge i Gjensidige Kvindeliga spiller på hjemmebane mod Kolding Q, så har du muligheden nu.

Billetsalget til hjemmekampen er startet. Billetterne kan købes online frem til onsdag kl. 18.00 – en time før kampstart. Det er derfor først til mølle. Eventuelt overskydende billetter sælges i indgangen.

// Gå til billetshoppen //

Sæsonkort og andre billetter

Har du købt sæsonkort til HB Køges hjemmekampe i NordicBet LIGAEN og Gjensidige Kvindeliga, så er du sikret en plads på stadion, og du skal bare møde op på Capelli Sport Stadion.

Ingen andre former for årskort eller tidligere udstedte fribilletter kan benyttes til kampen. Det gælder desværre også blandt andet eventuelt udstedte ungdomsårskort til moderklubberne.

Kom i god tid

Vi opfordrer alle, der er i besiddelse af gyldige sæsonkort eller billetter til kampen, om at komme i god tid. Indgangen åbner kl. 18.00.

Billetpriser:

Voksne: 40 kr.

Pensionister: 20 kr.

Børn under 15: Gratis

Information:
Billetter til kampen giver mulighed for fri placering på de afmærkede tribuneområder.

HB Køge fører adgangsliste med samtlige tilskuere, hvor navn og kontaktinformationer fremgår.

Det er ikke tilladt at stå op og overvære kampen. Man skal sidde ned på tribunen.

Vi anbefaler, at man følger myndighedernes retningslinjer; hold afstand, vask/sprit hænder og nys i ærmet.

Der kan på Capelli Sport Stadion kun betales med kontaktløs betaling. Ingen kontanter.

Gjensidige Kvindeliga

HB Køge – Kolding Q

Onsdag den 19. august kl. 19.00

Capelli Sport Stadion