Billetsalget til sæsonens sidste kamp mod Næstved starter kl. 16.00
Hvis du vil til fodbold på Capelli Sport Stadion på lørdag den 25. juli kl. 16.00, hvor HB Køge møder Næstved i sæsonens sidste kamp, så har du muligheden nu.
Billetsalget til kampen fløjtes i gang tirsdag kl. 16.00. Billetterne kan købes online frem til lørdag kl. 15.00 – en time før kampstart. Det er derfor først til mølle. Eventuelt overskydende billetter sælges i indgangen.
Sæsonkort og andre billetter
Har du tidligere på sæsonen købt sæsonkort til HB Køges hjemmekampe i NordicBet LIGAEN, så er du sikret en plads på stadion, og du skal bare møde op på Capelli Sport Stadion.
Ingen andre former for årskort eller tidligere udstedte fribilletter kan benyttes til kampen. Det gælder desværre også blandt andet eventuelt udstedte ungdomsårskort til moderklubberne, og eventuelle årskort til frivillige.
Kom i god tid
Vi opfordrer alle, der er i besiddelse af gyldige sæsonkort eller billetter til kampen, om at komme i god tid. Indgangen åbner kl. 15.00.
Billetpriser:
Voksne: 80 kr.
Pensionister: 40 kr.
Børn under 15: 40 kr. (børn under 15 år skal i Billetshoppen købe en pensionistbillet)
Information:
Billetter til kampen giver mulighed for fri placering på de afmærkede tribuneområder.
HB Køge fører adgangsliste med samtlige tilskuere, hvor navn og kontaktinformationer fremgår.
Det er ikke tilladt at stå op og overvære kampen. Man skal sidde ned på tribunen.
Vi anbefaler, at man følger myndighedernes retningslinjer; hold afstand, vask/sprit hænder og nys i ærmet.
Der kan på Capelli Sport Stadion kun betales med kontaktløs betaling. Ingen kontanter.
NordicBet LIGAEN
HB Køge – Næstved
Lørdag den 25. juli kl. 16.00
Capelli Sport Stadion